Srpen 2008

peking 2008- olympic games

31. srpna 2008 v 12:15 | lucka |  videa

♪Nella Fantasia Vatikán

31. srpna 2008 v 12:10 | lucka |  videa

O Sarah 3

31. srpna 2008 v 11:42 | lucka |  životopis
Co mění Sarah jako ponožky?

Gramofonové firmy. Od Universal Music přešla k Warner Music, aby album Classics vydala u EMI. Důvodem věčného střídání gramofonových firem je touha Sarah po tvůrčí svobodě: "Nechci, aby můj hlas zněl jako u některých přetrénovaných operních pěvkyň. Chci, aby z něho vyzařovala láska a cit. Chci, aby můj repertoár byl co nejrozmanitější. Proto zpívám, nejen muzikálové písně, ale i pro mne upravené skladby Beethovena, Rachmaninova, Dvořáka nebo slavné filmové melodie-např. ty od Morriconeho. A samozřejmě pro mne zkomponované skladby, které pro mne píše můj přítel Frank Peterson. Chci mít prostě různorodý repertoár a to se mnohým zaměstnancům gramofonových firem nelíbí. Vadí jim, že se o mě píše jako o té, která spojuje pop s klasikou. A já mám přitom crossover tak ráda. A je mi při tom jasné, že bych před pár lety s tím, co zpívám dnes, neuspěla. Svět opery byl naprosto jiný a opera byla pro zpěváky pop music tabu. Dnes tři tenoři zpívají pop a rockový baladik Michael Bolton operní árie. Ráda jsem také natáčela album Eden, podle mého názoru velmi mystické a duchovní. Taky se nejvíce dotýká mých keltských kořenů, které sahají od Anglie po Francii a Španělsko. Nazpívala jsem na ně skladby od Pucciniho, Albinoniho, Ennia Morriconeho nebo od popových kapel The Beloved a Massive Attack. Britský tisk o téhle mé desce napsal, že se při jejím poslechu může člověk cítit jako kdyby trávil 80 dní v balóně. Metaforicky tak potvrdil i mé největší přání-Chtěla bych své posluchače brát na cestu do jiného, lepšího světa". Tak příjemný let s lyrickou sopranistkou Sarah Brightmanovou.

O Sarah 2

31. srpna 2008 v 11:37 | lucka |  životopis
Ač po rozchodu s Lloyd Webberem Sarah nikdy nepřestala zpívat jeho skladby a spolu připravili alba Sarah Brightman sings Andrew Lloyd Webber, Surrender-The Unexpected Song a The Songs That Got Away, vždy se snažila dokázat, že není jen zpěvačka jeho písní nebo zpěvačka duetů. Nazpívala jich skutečně víc než dost-s Tomem Jonesem, José Carrerasem, Cliffem Richardem nebo s argentinským tenorem José Curou a paradoxem je, že to byl právě duet, který ji proslavil skutečně celosvětově. Duet Times To Say Goodbye, který nazpívala s Italem Andreou Bocellim. Zazněl ve správnou chvíli na správném místě. Při loučení boxerského šampióna Henry Maskeho s profesionálním ringem. Prostřednictvím televizního přenosu slyšelo Sarah s Andreou dvacet milionů lidí. Lepší reklamu si nelze představit. Duetu se na světě prodalo na deset milionů kopií a v sousedním Německu se tato píseň stala nejprodávanějším hitem všech dob. Duet se dočkal stovky sólových verzí-např. dance version Donny Summerové nebo verze české jako Sen v nás zůstává v podání Karla Gotta a Lucie Bílé. Německá verze dokonce pomohla Karlu Gottovi k tomu, aby se po letech znovu objevil v první stovce nejprodávanějších německých písní.

Přídavek (Encore)

S Andrew Lloyd Webberem zůstali nadále přáteli a když Sarah před třemi lety nečekaně zemřel otec, jela se vyplakat právě na ramena krále muzikálů. Letos se sešli znovu, aby spolu pod Lloyd Webberovým producentským dohledem připravili další CD Sarah Brightmanové. Již zmíněné CD Encore (Přídavek), na které zařadili i některé dosud nevydané nahrávky-One More Walk Around The Garden z Laneovy a Lernerovy Carmeliny, Sondheimovu muzikálovou árii What More I Need z muzikálu Saturday Night nebo In TheMandarin´s Orchid Garden z díla bratří Gershwinnových East Is West. A samozřejmě také písně z děl Andrew Lloyd Webbera-Whistle Down The Wind ze stejnojmenného muzikálu, Think Of Me z Fantóma opery s předčasně zemřelým Stevem Bartonem v roli vikomta Raoula, Nothing Like You´ve Ever Known a The Last Man In My Life z Tell Me On ASunday (Líp se loučí v neděli) & Song And Dance, Half A Moment z Jeeves, There Is More ToLove z Aspektů lásky a v italštině pak With One Look ze Sunset Boulevardu a Memory z Koček. Sté výročí narození amerického muzikálového klasika Richarda Rodgerse připomíná Sarah písní Away From You z jeho díla Rex. Poslední skladbou je pak Pucciniho árie z opery La Rondine-Chi il bel sogno di doretta.

O sarah 1

31. srpna 2008 v 11:36 | lucka |  životopis
Konečně svou vlastní paní

Po rozvodu s Andrew Lloyd Webberem se Sarah Brightmanová postavila na vlastní nohy."Odložení snubního prstýnku do skříně vzpomínek bylo skutečně sejmutím okovů. Najednou jsem byla volná, celá moje kariéra opět závisela jen na mě. Naučila jsem se za dobu našeho manželství od Andrewa spoustu užitečných věcí a nastal čas to zúročit na vlastních deskách." Sarah se odstěhovala do USA. Žije buď tam nebo v Německu. Se svým přítelem-německým skladatelem a producentem a spolutvůrcem projektu Enigma Frankem Petersonem (39), s nímž dosud natočila pět alb. Před slávou utíká za svou matkou, neteři a synovci do Španělska, kam by se prý chtěla v dohledné době přestěhovat. Když stojí na pódiu, budí Sarah dojem čehosi sošného, majestátního, nesestřelitelného. Když u nás přede dvěma lety propagovala na pozvání Warner Music své album La Luna, poznal jsem ji jako křehce půvabnou ženu s dlouhými rozpuštěnými vlasy, na které bylo vidět, jak si libuje ve volných sportovních oblečcích. A přitom to obyčejná žena rozhodně není. Vždyť její hlas pálí rozsahem tří oktáv. Na tiskovce přiznala, že v Praze byla už několikrát na zapřenou. Například když se v pražském studiu Ve Smečkách natáčely základy pro její album La Luna. "Název téhle desky je spojený s vaším skladatelemAntonínem Dvořákem", přiznala se Sarah. "Z jeho opery Rusalka jsem si vypůjčila árii Měsíčku na nebi hlubokém. Zpívám ji v italštině, protože čeština je strašně složitý jazyk a italština navíc od angličtiny přesně vystihuje silný lyrický rozměr Dvořákovy skladby. Ten jsme chtěli zachovat. A od téhle překrásné písně jsme došli ke slovu měsíc-La luna. I další skladby pojí téma měsíce a trochu tajemné nálady. Ale abych se přiznala a abych byla upřímná, musím přiznat, že Dvořák zrovna nepatří mezi mé oblíbené skladatele. Ale jeho zmíněnou árii, která je skutečně mimořádně krásná, jsem brala jako výzvu. Měla jsem pocit, že by mohla být zpracována ještě lépe, než kdy byla." A vzápětí dodává: "Neustále cestuji a to mne čím dál tím víc unavuje. Nastaly momenty, kdy jsem si řekla, že toho všeho nechám. Že chci klid, odpočinek. Že už nebudu zpívat. Cítím se hodně zranitelná a od přírody jsem hodně stydlivá. Nakonec ale vždycky převážil fakt, že zpívání miluji a že bez téhle práce prostě nemůžu být."


rozhovor se Sarah

30. srpna 2008 v 11:10 | lucka |  Články
Sny o harému Sarah Brightman
Britská diva Sarah Brightman (1960) se poprvé ocitla na hudebním výsluní jako zpěvačka anglické skupiny Hot Gos-sip. Tehdy jí bylo osmnáct a nahrávka I Lost My Heart To A Starship Trooper si vyšlápla rovnou na šestou příčku ostrov-ní hitparády nejprodávanějších singlů. Od té doby je na hu-debním výsluní a patří ke stálicím světové hudební scény.

Během své hudební kariéry si někdejší manželka muzikálového krále Andrewa Lloyda Webbera připsala na konto mimo jiné celosvětové hity jako Pie Jesu (duet s Paulem Milesem-Kingstonem, 1985), The Phantom Of The Opera (dvojzpěv se Stevem Harleym, 1986), Amigos para sempre (s José Carrera-sem, 1992), Time To Say Goodbye/Con te partiro (s Andreou Bocellim, 1997) či Just Show Me How To Love You (s José Cu-rou, 1997). Následující telefonický rozhovor nám štíhlá, půvab-ně uhrančivá černovláska s hlasem anděla poskytla na telefonní lince Londýn-Praha.

Když jste před čtyřmi chystala album La Luna, natáčelo se i v Praze. Proč právě tady?

Nebylo to poprvé. S českými symfoniky jsem už měla jednu skvě-lou zkušenost z osmdesátých let. Když jsem chystala album La Luna, zařadila jsem na ně i Dvořákovu árii Měsíčku na nebi hlubokém, což je nádherná skladba. Okamžitě mě napadlo, že pro hudební doprovod by byli nejlepší právě čeští hudebníci. Nakonec mě doprovodili nejen v této skladbě, ale i v jedné písni Sergeje Rachmaninova. Byla to úžasná spolupráce, protože mu-zikanti ani nepotřebovali dirigenta.

Jak to?

Nikdo jim nemusel nic vysvětlovat, sami přesně věděli, jak mají hrát. Jenom se rozdaly noty a muzikanti si s nimi bravurně po-radili. Tak skvěle, že jsem se nestačila divit.

Co vás tak zaujalo na Dvořákově árii z Rusalky?

Obdivuji nejen tuto árii, ale vlastně veškerou tvorbu Antonína Dvořáka. Je totiž nádherně melodická a emotivní, láká interpre-ty i posluchače. Árii z Rusalky jsem měla kdysi ve svém koncert-ním programu a moc ráda jsem se k ní znovu vrátila. Také pro-to, že svým názvem a obsahem dokonale koresponduje s ústředním tématem alba La Luna.

Vaše spolupráce s pražskými symfoniky ale pokraču-je…

Byla jsem českými hudebníky a jejich mistrovstvím tak nadšená, že jsem s nimi loni natočila skoro celé své aktuální album Ha-rem. Je na něm čtrnáct nahrávek a s výjimkou dvou snímků na-hráli všechno pražští symfonici, kteří se na albu jmenují Prague Symphony Orchestra. Aranžmá vytvořil Jaz Coleman, nahrávalo se v Rudolfinu a z výsledku jsem jedním slovem nadšená.

Kde nyní vlastně žijete?

Pořád někde jinde, většinou po hotelech. Taková už je moje prá-ce, ale ani v nejmenším si nestěžuji. Ale přece jen máme s příte-lem, producentem a skladatelem Frankem Petersonem, na světě dvě pevná místa, která považujeme za skutečný domov. Jedním z nich je Londýn, kde jsem se narodila. Druhým Miami na Flo-ridě. Tam jsme nejčastěji v době, kdy počasí v Evropě nestojí za nic a nehrozí období hurikánů.

Vaše současná mamutí koncertní šňůra nazvaná The Harem World Tour se zkraje září zastavila v Praze. Co vás přivedlo k této velkolepé show, která připomíná divadlo?

Je to jeden z mých splněných snů, vždycky jsem si přála něco takového podniknout. Produkce je to nesmírně nákladná, nedá se na ní vydělat, ale jsem šťastná. Turné bude trvat dvanáct mě-síců a celkem představuje nějakých sto dvacet koncertů. Zatím jsme vystupovali v Mexiku, Americe, Kanadě, Japonsku, Číně a Austrálii, poté jsme se přesunuli do Evropy. Potom přijdou zno-vu na řadu Spojené státy, kde také celé turné skončí.

Co vás na současném programu nejvíc láká?

Je to pestrobarevná "aréna show" se spoustou světel, kostýmů, tanečníků a hudebníků, klasických i popových. Je to jakási smě-sice národů, vystupují se mnou muzikanti a tanečníci snad z celého světa. Celkem kolem šedesáti lidí.

A zpíváte klasiku, písně z muzikálů, pop…

Přesně tak. Je to vlastně přehlídka písní ze všech mých dosa-vadních alb. Nejde však jenom o muziku, ale také o podívanou. Návštěvníci koncertu přece nejsou jenom posluchači, ale také diváci. Proto mi jde také o to, aby bylo na co se dívat.


Classical Brit Awards FOTKY

30. srpna 2008 v 11:07 | lucka |  fotky
Sarah Brightman-SPX-007115.jpg
Sarah Brightman-SPX-007120.jpg
Sarah Brightman-SPX-007134.jpg

la luna live fotky

30. srpna 2008 v 11:04 | lucka |  fotky
Sarah Brightman-2.JPG
Sarah Brightman-1.JPG
Sarah Brightman-3.JPG

fotky k haremu a la luna

30. srpna 2008 v 10:59 | lucka |  fotky

fota 1

30. srpna 2008 v 10:44 | lucka |  fotky

fotky k La luna

30. srpna 2008 v 10:38 | lucka |  fotky

starší fotky

30. srpna 2008 v 10:36 | lucka |  fotky

Alleluja

29. srpna 2008 v 11:22 | lucka |  videa